Wędrowny handlarz i jego smutne życie w Minecrafcie

Wędrowny handlarz i jego smutne życie w Minecrafcie

Przegląd

Aktualizacja Minecrafta 1.14 wprowadziła do gry wiele nowych mobów: słodkie pandy w dżungli, wrogich Rozbójników warujących w swoich wieżach oraz snujących się po świecie kupców. Wzmianki o wędrujących handlarzach pojawiały się na długo przed ich oficjalnym przedstawieniem społeczności, ciężko więc stwierdzić od kogo wyszedł pomysł na wprowadzenie ich do rozgrywki.

Nasz wędrowny handlarz, przemierza świat Minecrafta w towarzystwie dwóch uroczych lam. Ma zwyczaj pojawiać się w najmniej spodziewanych miejscach. Zawsze jest jednak gotowy do opchnięcia nam swoich towarów.

pokaż mi swoje towary

Pokaż mi swoje towary

Co do sprzedania ma wędrowny handlarz? Każdy kupiec ma 6 slotów. Ich ilość nie zwiększa się wraz z dokonywanymi transakcjami, podobnie z ceną produktów, która nie ulega zmianie. Istnieje sześć grup towarów, które może sprzedawać handlarz, a ich zestaw jest generowany losowo.

produkty sprzedawane przez wędrownego handlarza

Tabela przedstawia możliwe do sprzedania przez handlarza towary, w zależności od ceny.

Sprzedawane przez wędrownych kupców przedmioty mogą być szczególnie przydatne na początku gry lub kiedy niektóre specyficzne biomy są daleko od miejsca osiedlenia gracza. Oczywiście, żeby mieć za co kupić przedmioty, gracz powinien być zasobny w szmaragdy. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie dokonujemy interakcji z kupcem lub nie oznaczymy go znacznikiem, ten zniknie bezpowrotnie…
No może do czasu aż pojawi się następny, z innymi produktami do sprzedania.

Wszędzie czyha niebezpieczeństwo.

Jednak kupiec nie ma prostego życia. Gdy zapada noc, Minecraftowy świat staje się bardzo niebezpiecznym miejscem. Z cienia wychodzą wiecznie głodne zombie, a ich celem stają się osadnicy, gracze i wędrowni handlarze. Uzbrojeni jedynie w dwie lamy, przemierzający świat kupcy, musieli znaleźć sposób na ukrycie się przez zagrożeniami. W tym właśnie celu, każdy wędrowny handlarz nosi przy sobie eliksir niewidzialności, który wypija wraz z nastaniem zmroku. Gdy noc mija, zombie ulegają samospaleniu, a kupiec wypija wiadro mleka, na powrót stając się widzialnym dla gracza. Ci, który pożałują wędrownemu handlarzowi jednego lub drugiego napoju, mogą próbować zabić pijącego. Wtedy jest niewielka szansa, że kupiec wypuści rzecz z ręki. Jednak gra nie jest warta świeczki, chyba że zależy nam głównie na towarzyszkach kupca. Zabity wędrowny handlarz wypuszcza smycz, która upada przy stojących lamach, które możemy przyjąć jako własne.

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Wędrowny handlarz przemierzając stepy i lasy Minecraftowego świata, ma pewnie sporo czasu na rozważanie sensu istnienia. Ale tego nie robi. Raczej wystarczy mu wiedza, że jest kupcem i cel, którym są wioski gdzie może sprzedać swoje towary. O trudach jego życia pięknie opowiada animacja opublikowana przez studio Mojang.

Każdy wędrowny handlarz zmierza do wioski, której punktem centralnym jest dzwon. Tam najłatwiej go znaleźć. Kupcy nie są jednak częścią społeczności wioski, więc interakcje gracza z osadnikami nie wpływają na sprzedawane przez niego produkty. Dotyczy to zarówno pozytywnych i negatywnych interakcji.

Wędrowny handlarz z Minecrafta

Niewątpliwie wędrowny handlarz jest bardzo pozytywnym dodatkiem, który wprowadza do Minecraft jeszcze więcej życia. Co z kolei świetnie wpisuje się w konwencje aktualizacji „Villager & Pillager update”. Nasz klockowaty świat powoli, ale systematycznie staje się coraz bardziej barwny i zaskakujący.

O autorze

Zimistrz

Matka dwóch kotów i jednego labradora, profesjonalny gracz w the Sims 3. Z zamiłowania grafik i rysownik. W Minecrafcie buduję od wersji 1.10, głównie na trybie survival.

Napisz komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.